Medikal Çeviri Hizmetleri

Medikal çeviri, çeviri alanları içerisinde belki de en çok dikkat ve titizlik gerektiren alandır diyebiliriz. Bunun nedeni ise bu alanda yapılan tercümelerin büyük kısmını hastanelerce düzenlenen raporların oluşturmasıdır. Doğrudan kişilerin sağlık ve sıhhat durumları ile ilişkili olarak düzenlenen bu belgelerin çevirilerinin hatasız şekilde yapılması ve doğru terminolojinin kullanılması, bu raporlara dayanarak belirlenecek müdahalelerde büyük önem taşır. Bu alanda başı çeken çeviriler arasında evlenme, yurtdışı seyahati ve göç amaçlı olarak hastanelerden ve aile sağlık merkezlerinden edinilen genel sağlık raporu çevirisi, yurtdışında gerçekleştirilen ya da yurtdışına tedavi için gidecek hastalarda ülkemizde gerçekleştirilen tedavi ve operasyonlara ilişkin olarak düzenlenen ameliyat ve tedavi raporları çevirileri ile kan testi sonucu çevirileri yer almaktadır. Bu gibi belgelerin çevirileri yoğunlukla Türkçe’den İngilizce, Almanca ve Rusça dillerine ya da bu dillerden Türkçe’ye olacak şekilde gerçekleştirilmektedir.

Diğer yandan, medikal çeviri alanında en yaygın şekilde talep edilen tercüme alanlarından biri de tıp ve uzmanlık eğitimini sürdüren doktor adayları ve doktorların talep ettikleri medikal makale çevirisidir. Bu alan tıbbi tercüme olarak anılmakla beraber aynı zamanda akademik tercüme kapsamına da girmektedir. Tıbbi makale tercümesinde diğer dillere kıyasla önemli bir farkla talep edilen çeviri İngilizce - Türkçe dil çifti yönündedir.

Profesyonel Medikal Çeviri

Tıbbi çeviri kapsamında gerek sağlık işleri çerçevesinde düzenlenen kişisel sağlık raporlarınız ve belgeleriniz gerekse de yine bu alanda ihtiyaç duyduğunuz makale, bildiri ve benzeri dokümanlarınızın çevirileri Çeviri Ofisi.net’in bu alanda deneyimli ve uzman tercümanlarınca gerekli dikkat ve özen gösterilerek gerçekleştirilir. Göndermiş olduğunuz tüm dokümanlar için, doğru tercümana yönlendirilerek hatasız bir iş çıkarmak adına kontrol süresi de göz önüne alınmak suretiyle en uygun teslim süresi verilir.

Acil medikal çeviri ihtiyaçlarınız kapsamındada Çeviri Ofisi.net olarak bizlere 7 gün 24 saat iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz. Böylelikle belgelerinizi mümkün olan en kısa sürede işleme alarak yine mümkün olan en kısa sürede sizlere teslimini sağlayabiliriz.

Tıbbi Çeviride Uygun Fiyat

Çeviri Ofisi.net olarak sizlere kaliteli olmasının yanı sıra en uygun fiyatlı tıbbi çeviri hizmetini sunabilmek adına çeviri fiyatlandırmamızda alan farkı gözetmeksizin standart çeviri fiyatları uyguluyoruz. Ayrıca tıbbi makale tercümesinde tıp fakültesi öğrencisi doktor adayları, akademik tercüme kapsamında öğrencilere sunduğumuz fiyat avantajından yararlanabilmektedirler.

Uygun fiyatlı hizmetlerimizden faydalanabilmek için vakit kaybetmeden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

TOP