Teknik Çeviri Hizmetleri

Teknik çeviride hızlı ve kaliteli çözümler için “Çeviri Ofisi.net”

Modern çeviri araçlarımız ve deneyimli çevirmen ekibimiz ile Çeviri Ofisi.netolarak, teknik alana dair tüm çeviri ihtiyaçlarınızda sizlere maksimum düzeyde kaliteyi, mümkün olan en hızlı sürede ve en makul fiyatlarla sunuyoruz. Çünkü bu alanda edindiğimiz tecrübe ve memnun ettiğimiz çok sayıda müşteri sayesinde makine kullanım kılavuzları, teknik şartnameler, bakım ve onarım talimatları, numune test raporları, ürün eğitim dokümanları ve diğer tüm teknik dokümanlarınızla nasıl başa çıkabileceğimizi iyi biliyoruz!

Teknik Çeviride İş Akışı

Teknik çevirilerde süre

Teknik çeviri için sizleri bize getirenin genellikle son ana bırakılan veya “son dakika” ortaya çıkan dokümanlar olduklarını tahmin etmek hiç de zor değil! Yurtdışından uzun süren prosedürler sonrasında ithal edilen bir makinanın, fabrikaya teslim edildikten sonra bir an önce kurulup kullanılmaya başlaması için gereken son şey nedir? Tabi ki kurulum ve kullanım kılavuzları! Bunu bildiğimiz için bizlere gönderdiğiniz teknik dokümanları mümkün olan en hızlı şekilde işleme alıyor ve mümkün olan en erken çeviri teslim tarihini sizlere bildiriyoruz.

Uzman ve doğru çevirmen!

Teknik çeviri, kendi içerisinde sayısız alt alana ayrılır. Küçük bir örnekle özetlemek gerekirse; yeni inşa edilen bir binada gerçekleştirilen mühendislik işleri başlı başına bir teknik alanken, binada gerçekleştirilecek mimari işler ve elektrik işleri de kendi başlarına ayrı ayrı birer teknik alandır. Bu nedenle, bizlere gönderilen her bir teknik dokümanı alt alanına göre sınıflandırıyor ve tam da bu alanda uzman olan çevirmene yönlendiriyoruz. Böylece tecrübeye bağlı olarakhem zamandankazanıyorhem de teknik çevirideki tecrübemizi çeviriye yansıtıyoruz.

Çeviriye uzman gözüyle son bir bakış!

Hataya mahal vermemek adına çeviri teslim süreleri verirken, kalite kontrol sürecini de dikkate alıyor, teslim etmeden önce çevirinizi baştan sona kontrol ediyoruz. Böylece sizlere sorun yaratmayacak, anlaşılır ve doğru çeviriler sağlıyoruz.

Kaliteli Teknik Çeviri için Teknik Çevirmen Ekibi

Teknik çevirileri diğer çevirilerden ayıran belki de en önemli özelliği, ortak bir çalışma gerektirmesidir. Teknik çevirileri ele alırken üniversitelerin mütercim-tercümanlık ya da dil edebiyat bölümlerinden mezun olmanın yeterli olmaması aynı zamanda teknik ve mekanik bilgiye sahip olunması gerektiğinden, teknik çeviri ekibimiz hem yabancı dilde mühendislik ve benzeri bir eğitim almış çevirmenler hem de mütercimlik-tercümanlık eğitimi almış dil uzmanlarından oluşmaktadır.

Uygun Teknik Çeviri Ücretleri

Her ne kadar gerek uzmanlık gerekse de proje ekibi açısından diğer alanlardan farklılıklar gösteriyor olsa da ücretlendirme bakımından teknik çeviri ücretleri ile diğer alanlar kapsamında uygulanan çeviri ücretleri arasında belirgin farklılıklar olmasını engellemek mümkün. Bu kapsamda bizler de üzerimize düşeni yapıyor, dokümanlarınızı işleme almadan önce (çeviri belleği vb.) maliyet azaltma uygulamalarımıza tabi tutuyor ve böylelikle sizlere bütçenizi aşmayan kaliteli çeviriler sunuyoruz.

TOP