Akademik Çeviri Hizmetleri

Akademik çeviride profesyonellik için “Çeviri Ofisi.net”

Akademik çeviri denince ilk akla gelen makale ve tez çevirileridir. Nadiren Fransızca ve Almanca dillerinde de talep görülmesine rağmen başlıca akademik çeviri dili İngilizce’dir. Makale ve tez çevirilerinin yanı sıra makalelerin ilgili dergilerde yayınlanması için yazılan bir makalenin özet kısmının İngilizce’ye çevrilmesi zorunludur. Bu nedenle bu alanda bizlerin de en çok karşılaştığı çeviri hizmeti talebi özet çevirisidir. Daha çok akademisyenler tarafından ihtiyaç duyulmakla beraber, akademik tercümeye özellikle üniversitelerin 4. Sınıf öğrencileri ve yüksek lisans öğrencileri ihtiyaç duymaktadır.

Akademik Tercümede İş Akışı

Akademik tercümelerde zaman

Akademik çevirilerin teslim sürelerinin belirlenmesindeki en önemli faktörlerden biri çevirinin hangi alana ait olduğudur. Geniş bir kavram olan akademik tercüme; tıp, mühendislik, sosyoloji, psikoloji, matematik ve benzeri çok sayıda alanı içerisine almaktadır. Bu nedenle alanın zorluk derecesi ve müşterinin çeviri için talep ettiği teslim tarihi göz önünde bulundurularak mümkün olan en uygun tarih verilir.

Akademik çeviride doğru çevirmen ve terminoloji

Sayısız alt alana sahip bir çeviri alanı olan akademik tercümede çeviriyi doğru tercümana yönlendirmek son derece önemlidir. Çünkü akademik çeviri akademik bir dil kullanmayı gerektirir. Örneğin; teknik alanında yazılmış olan akademik bir makaleyi sadece teknik alanda uzmanlaşmış bir tercümana yönlendirmek akademik dili göz ardı etmeye sebep olabilir. Bu kapsamda çevirinin her iki alanda hakim olan bir tercüman tarafından yapılması gerekecektir.

Redaksiyon

Çevirilerde ortaya çıkabilecek her türlü hatayı minimize etmek adına akademik çeviri alanında gerçekleştirilen tercümeler, dil ve ifade bakımından çeviri sonrasında redaktörlerimizce kontrolden geçirildikten sonra teslim edilmektedir.

Akademik Çeviride Uygun Fiyat Avantajı

Akademik çeviri alanındaki müşterilerimizin büyük kısmını lisans ve yüksek lisans öğrencileri ile akademisyenler oluşturmaktadır.Çeviri Ofisi.net olarak, eğitimci ve öğrenci müşterilerimize kaliteli çeviri hizmetini mümkün olan en uygun fiyatlarla sağlamayı hedefliyoruz. Ayrıca akademik çeviri müşterilerimize özel olarak, tavsiye üzerine gelen müşterilerimize ilk çevirilerinde, tavsiye eden müşterilerimize ise bir sonraki çevirilerinde çeviri fiyatı üzerinden %10 indirim imkanı sunuyoruz.

TOP